سيزدهمين يادواره شهدا

سيزدهمين يادواره سردار شهيد عاصي زاده و شهداي مزرعه سيف با سخنراني حجت الاسلام حيدريان و سردار اباذري سوم اسفند96 در مسجد اميرالمومنين اردكان برگزار شد.
جانشین فرمانده دانشگاه افسری امام حسین (علیه‌السلام) با اشاره ضرورت الگو گرفتن از شهدا، گفت: مجلس شهدا مجلس ماتم و عزا نیست، بلکه مجلس شور، افتخار و حماسه است.سردار حمید اباذری پنج‌شنبه‌شب در سیزدهمین یادواره سردار شهید ذبیح‌الله عاصی زاده و شهدای محله مزرعه سیف اردکان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: ما بر این باور و اعتقاد هستیم که شهدا زنده هستند و قطعاً در این برنامه‌های نورانی نیز حضور دارند.

وی از حضور فعال و گسترده مردم شهرستان اردکان در دفاع از انقلاب و آرمان‌های رهبری و حضور در برنامه‌های بزرگداشت شهدا تقدیر و تشکر کرد و افزود: بعد از گذشت یک اربعین از انقلاب اسلامی، این حضور در پای رهبر و انقلاب مایه افتخار است.

جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه‌السلام) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بنده شاهد و روایتگر دوران دفاع مقدس هستم و باور دارم که اگر خداوند اراده کند ملتی را که توسل و توکل کرده است را یاری خواهد کرد.

وی در ادامه سخنان خود از آرمان‌های بزرگ، داشتن رهبر بزرگ، ملت بزرگ و دشمن بزرگ به‌عنوان عوامل پیروزی نام برد و اظهار داشت: ما برای نان و شکم انقلاب نکردیم. حکومت دینی باید به مسائل اقتصادی مردم بپردازد و اگر کارگزاران نظام درست عمل کنند اسلام و حکومت دینی برای همه دنیا کافی است. اینکه امروز در هرجایی که مظلومی باشد ما هم حضور داریم از آرمان‌های انقلاب است.

سردار اباذری با اشاره به وجود رهبری الهی در رأس حرکت انقلاب اسلامی ایران گفت: خداوند به این انقلاب رهبری را عنایت کرد که در تاریخ بی‌بدیل است. دنیا در مقابل عظمت حضرت امام (ره) زانو زد. پس از ارتحال ایشان نیز مقام معظم رهبری کشتی انقلاب را در اقیانوس پرتلاطم حوادث گوناگون هدایت کرد. کار رهبر معظم انقلاب بسیار سخت‌تر از حضرت امام (ره) است. دشمنان ما هم به‌ناچار و از روی غیظ از آن‌ها تعریف می‌کنند.

وی افزود: ملت بزرگ ما دشمن بزرگ هم دارد. امروز، آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین دشمن خدا در دنیاست. این دشمن در مقابل ملت ایران ایستاده است. ما در دوران دفاع مقدس در مقابل صدام قرار نداشتیم بلکه در مقابل آمریکای جنایتکار و هم‌پیمانانش ایستادگی کردیم.

این یادگار دوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهادت مقامی است که مجانی به کسی نمی‌دهند و به تعبیری باید اول شهید بشوی تا شهید شوی. مجلس شهدا مجلس ماتم و عزا نیست بلکه مجلس شور، افتخار و حماسه است. هر شهیدی به زمین خورد خون او هزاران رویش ایجاد کرد و یکی از این رویش‌ها جوانان و نوجوانان امروز هستند که در سوریه و عراق در مقابل دشمن ایستاده‌اند.

وی گفت: همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس جوانان و نوجوانان حضور داشتند امروز هم این قشر از جامعه پای انقلاب ایستاده‌اند. شهدای ما خاک میهن را آزاد کردند اما هدف آن‌ها خاک نبود بلکه هدفشان اسلام بود.

اباذری با اشاره به توان و قدرت جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امروز دشمن از دست ما خیلی عصبانی است. آن‌ها اعتراف می‌کنند که ایران اسلامی، امروز برترین قدرت در منطقه است. امروز ما به برکت توانایی جوانان کشورمان به‌عنوان چهارمین قدرت موشکی جهان تبدیل‌شده‌ایم و درزمینهٔ تنوع و برد موشک‌ها نیز یکی از قدرت‌های بی‌بدیل در دنیا هستیم.

وی افزود: ما امروز جزو رتبه اول رشد علمی در منطقه و رتبه شانزدهم در دنیا هستیم. ما امروز جزو چهار کشور تأثیرگذار در معادلات بین‌المللی هستیم. ایران به‌عنوان دومین قدرت سایبری در دنیا مطرح است. ما هشتمین کشور در باشگاه فضایی دنیا هستیم که ان شاالله تا دو سال آینده اولین فضانورد ایرانی با موشک و فضاپیمای صد درصد ایرانی به فضا فرستاده خواهد شد.

جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه‌السلام) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم عقب‌افتادگی در بخش اقتصادی به‌عنوان هجدهمین قدرت اقتصاد جهانی محسوب می‌شود.

وی گفت: دلیل اصلی دشمنی غرب با جمهوری اسلامی ایران این است که حکومتی با تفکر دینی در مقابل تفکر خبیث آن‌ها قد علم کرده است و آن را برای خود خطرناک می‌دانند. علیرغم تلاش دشمن برای تخریب چهره حکومت اسلامی شاهد رشد و پیشرفت روزبه‌روز آن هستیم. آنا برای اینکه اسلام را منفور کنند داعش را درست کردند اما اسلام در آمریکا و غرب در حال پیشرفت است. دشمن در حال تضعیف باورهای جوانان است.

اباذری در پایان گفت: اگر جوانان ما به امام، راه و انقلاب ایمان داشته باشد شکست‌ناپذیر است. انقلاب اسلامی برای همه مستضعفین امید ایجاد کرد که می‌توان در برابر استکبار ایستاد. جبهه کفر از عظمت انقلاب ترسیده است و تا زمانی که ما پشت سر رهبرمان باشیم این مملکت آسیبی نخواهد دید.