مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ٩ دی برگزار شد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جواد محرابی جمعه‌شب در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ٩ دی در  مسجد اميرالمومنين(عليه السلام) اردکان با اشاره به روایتی از حضرت علی (علیه‌السلام) در مورد فتنه گفت:معاون فرهنگی سازمان بسیج در جمع مردم اردکان:
9 دی انقلاب سوم و سند بصیرت و انقلابی‌گری رهبر و امت بود
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج با اشاره به نهم دی‌ماه سالروز حماسه‌سازی ملت ایران، گفت: 9 دی انقلاب سوم و سند قدرت، بصیرت و انقلابی‌گری رهبر و امت بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جواد محرابی جمعه‌شب در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ٩ دی در  مسجد اميرالمومنين(عليه السلام) اردکان با اشاره به روایتی از حضرت علی (علیه‌السلام) در مورد فتنه گفت: آن حضرت، تبعیت از هواهای نفسانی و بدعت در احکام را سرچشمه شروع فتنه‌ها می‌دانند. وقتی فتنه‌ای برپا می‌شود عده دیگری از مخالفان دین خدا هم می‌آیند و این فتنه شعله‌ورتر می‌شود.

وی افزود: دو واقعه جنگ صفین و ماجرای کشته شدن خلیفه سوم تا انتهای جنگ جمل را باید دقیق مطالعه کرد زیرا مطابق با دوران انقلاب اسلامی است. در فتنه ٨٨ عدم تبعیت از رهبری اتفاق افتاد و از هواهای نفسانی تبعیت شد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین کشور به نقش رهبری معظم انقلاب اسلامی در خاموش کردن فتنه 88 و جلوگیری از بدعت اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی غروب روز برگزاری انتخابات یکی از کاندیداها در اجلاس خبری اعلام کرد که من با اکثریت آراء رئیس‌جمهور قانونی هستم همان موقع حضرت آقا پیام فرستادند که شما بر چه اساسی این حرف را می‌زنید درصورتی‌که هنوز رأی‌گیری ادامه دارد. یکی از بازداشت‌شدگان فتنه ٨٨ گفت که رصد ما نشان می‌داد که شکست‌خورده‌ایم و ما هم این اطلاعات را به آقای موسوی دادیم.

وی گفت: هیلاری کلینتون در کتابش نوشته که چه اتفاقاتی در آن زمان افتاده و آمریکایی‌ها از چه زمانی به دنبال این مسئله بوده‌اند. روزنامه آمریکایی هم نوشت که جرج بوش دوم یک سال قبل از فتنه، مبلغ ٤٠٠ میلیون دلار برای برهم ریختن اوضاع داخلی ایران اختصاص داده بود.

حجت‌الاسلام محرابی اظهار داشت: اگر در سال ٨٨ مقام معظم رهبری اجازه می‌دادند که انتخابات باطل شود دیگر هیچ انتخاباتی در جمهوری اسلامی ایران پا نمی‌گرفت. در فتنه ٨٨ برخی‌ها دچار شبهه شدند و ما شاخص را فراموش کردیم. بسیاری از افراد در این فتنه مردود شدند اما حضرت آقا محکم ایستادند و فضا را شفاف کردند و با روشنگری، بصیرت مردم را بالا بردند به‌گونه‌ای که بسیاری از افرادی که اطراف فتنه گران بودند ریزش کردند.

وی افزود: از فتنه ٨٨ و حماسه ٩ دی یک اتفاق ویژه در جمهوری اسلامی افتاد و آن اتفاق ویژه این بود که مردم، بصیرت به خرج دادند ولی بسیاری از خواص و نخبگان مردود شدند. اگر کسی بخواهد در مقابل امام جامعه بایستد ساقط می‌شود. معیار و شاخص ما امام جامعه است و مردم فهمیدند که باید از امام مسلمین اطاعت کنند. ٩ دی انقلاب سوم و سند قدرت، بصیرت و انقلابی گری رهبر و امت بود و ما تا ته خط پشت سر امام و رهبرمان می‌ایستیم و سنگرهای کلیدی دنیا را فتح خواهیم کرد. بصیرت و شجاعت مقام معظم رهبری این غائله را جمع کرد. این انقلاب ریزش دارد و باید مواظب باشیم که محبت و بغض آدم‌ها ما را به این‌طرف و آن‌طرف نکشاند.

این مقام مسئول با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای منطقه به بیان نقش رهبر در ایجاد انقلاب و بیداری در کشورهای مختلف پرداخت و گفت: در برخی از این کشورها به دلیل عدم وجود رهبر و علمدار، موفقیت حاصل نشد.

وی گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران قصد داشتند با ایجاد ناامنی در کشورهای منطقه به‌ویژه در کشورهای همسایه ایران کار نظام مقدس جمهوری اسلامی را یکسره کنند اما با ایستادگی و بصیرت مقام معظم رهبری و شجاعت مدافعان حرم و رویش‌های جدید انقلاب اسلامی ما بر داعش پیروز شدیم. آمریکا می‌خواست که ایران را در منطقه ذلیل کند اما امروز جمهوری اسلامی ایران در این کشورها عزیز شده است چراکه از بسیج ما برای سازمان‌دهی نیروهای مردمی خود الگوبرداری کردند و موازنه قدرت در منطقه شکسته شد.

حجت‌الاسلام محرابی به تأثیر پیروزی انقلاب اسلامی در بین سایر کشورها اشاره کرد و افزود: امروز در بسیاری از کشورها علیه آمریکا و آل سعود حرف زده می‌شود. آن‌ها ایران را دوست دارند چراکه تنها کشوری که در دنیا مقابل آمریکا و اسرائیل ایستاده است جمهوری اسلامی ایران است.

گفتنی است که مراسم بزرگداشت حماسه ٩ دی با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم ولایتمدار و همیشه درصحنه شهرستان اردکان در مسجد امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) اردكان برگزار شد.

اجرای گروه سرود عمار و برپایی نمایشگاه عکس از حضور مردم اردکان در حماسه نهم دی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.


كانال مسجداميرالمومنين(ع)
@masjed110