حضور مدافعان حرم موجب کاهش نفوذ امنیتی شده است/ کم کاری مسئولین در مقابله با نفوذ فرهنگی

کارشناس مسائل سیاسی، اظهار داشت: حضور مدافعان حرم در عراق و سوریه، موجب کاهش چشمگیر نفوذ امنیتی در سطح کشورمان شده است.

محمد جواد فاضلی در جلسه هفتگی هیات انقلابی که در پایگاه شهید ذبیح الله عاصی زاده محله مزرعه سیف شهرستان اردکان برپا شد، با اشاره به مبحث نفوذ مثبت، گفت: رخنه و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورهای اسلامی همانند یمن، نیجریه و بحرین از جمله موارد شاخص نفوذ مثبت محسوب می شود.

وی افزود: بحث اصلی امروز نفوذ به معنی منفی آن می باشد. دشمنان و استکبار جهانی از سال 57 تا سال های اخیر از طریق جنگ تحمیلی، تحریم، ترور و برپایی فتنه به دنبال براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند که پس از خنثی شدن همه آن برنامه ها به فکر «نفوذ» در ابعاد مختلف افتاده اند.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه، اظهار داشت: یکی از ابعاد نفوذ؛ نفوذ امنیتی است که به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی بحمدلله کشور ما کمتر دچار این نفوذ است. این نفوذ شامل نفوذ نیروهای خرابکاری است که به دنبال زیر سوال بردن امنیت هستند.

وی، اذعان کرد: حضور مدافعان حرم در عراق و سوریه موجب کاهش چشمگیر نفوذ امنیتی در سطح کشورمان شده است.

این کارشناس ضمن انتقاد به سخنان مطرح شده توسط برخی از سیاسیون گفت: کسی که در مقابل مدافعان حرم در داخل می ایستد و آن ها را به مذاکره ی با داعش تشیق می کند در واقع با خود درگیر است.

فاضلی در ادامه به نفوذ فرهنگی اشاره کرد و بیان داشت: امروز از طریق ورود شبکه های اجتماعی و فضای مجازی موجود عملا کشور دچار نفوذ فرهنگی شده است و نتیجه آن اینست که از هر سه ازدواج، یکی منجر به طلاق می شود.

وی ضمن اشاره به کم کاری شدید مسئولین امر نسبت به موضوع نفوذ فرهنگی، اظهار داشت: نوجوانان و جوانان (که جامعه هدف اصلی در نفوذ فرهنگی دشمن هستند) می توانند با ترک شبکه های اجتماعی خارجی از جمله تلگرام و ورود به سروش به مقابله ی با این نفوذ بپردازند.

محمد جواد فاضلی سپس به نفوذ سیاسی اشاره کرد و گفت: دشمن از طریق نفوذ سیاسی، فرد یا افراد مورد نظر خود را در جهت اعمال سیاست های خود وارد دستگاه های حیاتی و اطلاعاتی می کند.