سردار شهید شابلی جواد

زندگي نامه 

 سردار شهيد حاج جواد شابلي فرزند علي بمان در تاريخ 5/3/1341 در يك خانواده مذهبي و متدين ديده بجهان گشود و با آداب و اخلاق اسلامي پدر و مادر خود تربيت يافت و رشد نمود....
سردار شهید شابلی جواد

زندگي نامه 

 سردار شهيد حاج جواد شابلي فرزند علي بمان در تاريخ 5/3/1341 در يك خانواده مذهبي و متدين ديده بجهان گشود و با آداب و اخلاق اسلامي پدر و مادر خود تربيت يافت و رشد نمود.در 7 سالگي براي تحصيل بدبستان صدر آباد رفته و تحصيل خود را آغاز نمود و دوران ابتدائي را با موفقيت با نمرات عالي به پايان رسانيد وي در همان دوران تحصيل از هوش و استعداد خوبي برخوردار بود و علاوه بر جديت دركارها ، داراي اخلاقي پسنديده و برخوردي عالي بود و با دوستان وآشنايان  خودبه خوبي رفتار مي كرد و بسيار مودبانه برخوردمي كرد. شهيد شابلي سپس براي ادامه تحصيل به مدرسه راهنمائي استقلال رفت و با جديت تمام تحصيل نمود و با موفقيت دوره راهنمائي رانيز پشت سر گذاشت و برا ي ادامه تحصيل در دبيرستان  ثبت نام نمود در دوران تحصيل نيز چون ساير نيروهاي حزب اللهي در اكثر راهپيمائيها در سطح شهر اردكان شركت مي نمود و براي پيروزي انقلاب لحظه شماري  مي كرد و با شركت در مجالس و محافل مذهبي با احكام اسلامي آشنا مي شد و لحظه اي از فكر انقلاب غافل نمي شدو با كمك به نيروهاي انقلابي تلاش خويش را براي استقرار جمهوري اسلامي به  ظهور مي رساند بعدازپيروزي انقلاب وي از دبيرستان فارغ التحصيل شد وبه عضويت بسيج درآمد و با طي نمودن مراحل آموزشهاي لازم به ارتش بيست ميليوني پيوست. وقتي جنگ تحميلي آغاز گشت و ارتش بعث عراق به مرزهاي ميهن اسلامي يورش برد شهيد شابلي در شهرماندن را صلاح نديد و به جبهه شتافت. وي  چندين نوبت به جبهه اعزام شد ودرمسئوليتهايي همچون عضويت درواحد اطلاعات وعمليات،فرماندهي دسته ،جانشيني گروهان ،جانشيني دوم گردان وجانشيني گردان ادوات ودرنهايت فرمانده گردان توپخانه انجام وظيفه نمود بنا به توان مديريتي و لياقت و شايستگي كه داشت ماموريتهاي مختلف را بر عهده گرفت و در واحدهاي مختلفي انجام وظيفه نمود و در آخرين مرتبه مسئوليت توپخانه تيپ الغدير رابه شرط اينكه در عمليات بدر درمنطقه شرق دجله هم شركت كند بر عهده گرفت و خالصانه خدمت نمود و نهايت درتاريخ 22/12/63بر اثر اصابت تركش به سر و صورت و پهلودعوت حق را لبيك گفت و به آرزوي ديرينه اش رسيد.


وصيتنامه

شهيد:جواد شابلي فرزند:علي بمان
بسم الله الرحمن الرحيم
الذين جاهدوا فينا لنهدينهم سبلنا
 حمد خداي بزرگ را كه خلقت انسان از لطف اوست و درود و تحيات انبياء و اولياء الهي و ائمه طاهرين عليهماالسلام و درود و سلام بر خميني روح خدا وقلب تپنده ملت مستضعف جهان و درود به روان پاك شهدا از هابيل تا كربلاي ايران كه خالصانه جان خود را براي رضاي خالق در راه هدف فدا نمودند و با شناخت و آگاهي در اين راه گام نهادند و به پاس احترام خون اين عزيزان خداوند بر ما منت نهاد و طريق فضيلت و تقوي را به ما شناساند . من جواد شابلي اكنون كه توفيق هجرت را يافتم و موفق شدم با لباس پاسداري در جبهه حاضرشوم و پاسدار حرمت خون شهيدان خداي بزرگ اين نعمت را بر من ارزاني داشت . شايد كفايت و لياقت شهادت را  نصيبم سازد و بتوانم پس از عمري تباهي و گناه و معصيت با نثار خون خويش و آبياري درخت اسلام با شهادت خود به اسلام خدمتي نموده باشم و به لقاء الله برسم . از افتخاراتم اين بود كه در ارگاني به نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامي خدمت مي كنم و انشاء الله با نثار خون خويش به اين اسم و اين ارگان خدمتي نموده باشم . از ملت عزيزو شرافتمند ايران درخواست مي نمايم كه جبهه ها را هميشه با اعزام نيروهاي معتقد به اسلام و انقلاب پر نگهدارند و امام امت را يار و پشتيبان باشند . در حراست از خط ولايت فقيه كه همان خط سرخ انبياء است كوشش نمايند و با حضور دائم خويش در صحنه به  ضد انقلاب و خفاش صفتان كه چشم ديدن آفتاب اين انقلاب را ندارند مجال و فرصت ندهند كه اين ديوسيرتان از هر فرصتي عليه انقلاب استفاده خواهند نمود. از پدر و مادر خويش كه در پرورش و تربيت من متحمل رنج فراوان شدند و متاسفانه در عمر كوتاه خود توفيق جبران ذره اي از زحمتهايي كه برايم كشيدند را نداشتم طلب عفو مي نمايم . برادران و خواهران گرامي ، كوتاهي و گناهان مرا با ديده عفو بنگريد و مرا ببخشيد تا انشاء الله خدا نيز از من راضي باشد. بار پروردگارا امام امت را تا انقلاب مهدي نگهدار. دولتمردان و خدمتگزاران به اسلام را موفق و مويد بدار . بر اتحاد و اتفاق مسلمانان در سراسر دنيا بيفزاي . حكام مرتجع منطقه را با دست پر قدرت مسلمانها سرنگون دار و امت اسلام را در پيشبرد اهداف عاليه قرآن موفق دار . والسلام علي عبادالله الصالحين جواد شابلي ضمناً 8 روز روزه قضا دارم و مدت 6 ماه نيز نماز قضا دارم كه آن رابا پولي كه پهلوي رضا دارم برايم انجام دهيد. همچنان از دارائي خودم براي خرج دفن و كفن استفاده نمائيد و بقيه دارائيم را در هر راهي كه صلاح بدانيد خرج نمائيد .
خدا حافظ و نگهدار شما. جواد شابلي تاريخ 24/7/1361