خاطرات آزاده اي از روزهای اسارت

آزاده اي در سالروز بازگشت اسرا هشت سال دفاع مقدس به وطن به بیان خاطرات خود از دوران اسارت در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق پرداخت...
خاطرات آزاده اي از روزهای اسارت

26 مردادماه سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی است، روزی که وطن آغوش خود را باز کرد تا فرزندان به دور مانده از این سرزمین را در خود جای دهد و فرزندان به جای مانده از دوران دفاع مقدس آزاده نام بگیرند.

وحید امین‌زاده یکی از آزادگان این سرزمین است، وی  با اشاره به اینکه 48 ساله هستم و در 31 تیرماه 67 در منطقه شلمچه به اسارت رژیم بعث در آمدم، گفت: 11 ماه در منطقه جنگی به دفاع از کیان کشور اسلامی پرداختم.

امین‌زاده با اعلام اینکه مدت 26 ماه در اردوگاه 16 نهروان عراق،در اسارت دشمن بودم، تصریح کرد: با وجود فشارهایی که در اردوگاه حاکم بود اما در مناسبت‌های خاص از جمله محرم و رمضان مخفیانه عزاداری می‌کردیم.

این آزاده بابلی اذعان داشت: وضعیت بهداشت اردوگاه بسیار عذاب‌آور بوده در اتاقی که گنجایش 100 نفر را داشت 400 نفر را نگهداری می‌کردند.

  وی با اشاره به اینکه در اردوگاهی بودیم که فاقد سرویس بهداشتی مناسب بود و با تکه نان کوچک باید روز را می‌گذراندیم،گفت: جزو اسراء مفقود‌الاثر بودم و نام من در لیست سازمان ملل نبود و از هیچ حمایتی برخوردار نمی‌شدم.

امین‌زاده با اشاره به اینکه بعد از اسارت به دلیل شرایط خاص به دستور  پزشکان اجازه بیرون رفتن از اتاق را نداشتیم،گفت: در این مدت متوجه اوقات روز و شب نیز نبودیم.

وی درباره شغلش نیز افزود: از سال 70 با دستور ریاست جمهور وقت و معرفی به فرمانداری مبنی بر جذب آزادگان در دستگاه‎های اداری،با پیشنهاد برادرم اداره اوقاف را به دلیل فضای ارزشی برای خدمت انتخاب کردم.

امین‌زاده با اشاره به اینکه 24 سال در این ارگان مذهبی مشغول خدمت هستم،گفت: در بخش اجاره و امور اوقاف خدمت می‌کنم، کار اصلی من بستن قرارداد،تمدید اجاره و ابلاغ کارشناس،وصول مطالبات دولتی،احیای زمین‌های وقفی و اخطار به مستاجران است.

این آزاده سرافراز با بیان اینکه بعد از 24 سال خدمت در اوقاف و امور خیریه مازندران برای نخستین‌بار در آستانه روز آزادگان مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تبریک تلفنی یادآور روز ایثار آزادگان شد، گفت: در این مدت حتی یک نامه تبریک سالگرد ورود آزادگان برای ما ارسال نشد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولانی که اقدام به قدردانی از این روز بزرگ می‌کنند مروجان پیام ایثار و ارزش‌های ناب شهدا و رزمندگان دفاع مقدس هستند.