شهید ابراهیمیان جواد

شهيد جواد ابراهيميان در تاريخ 13/2/ 1342 در خانواده اي مذهبي و متدين چشم به جهان گشود و زندگي خويش را با تربيت اسلامي توسط پدر و مادر خويش آغاز نمود ...
شهید ابراهیمیان جواد

 زندگينامه 

شهيد جواد ابراهيميان در تاريخ 13/2/ 1342 در خانواده اي مذهبي و متدين چشم به جهان گشود و زندگي خويش را با تربيت اسلامي توسط پدر و مادر خويش آغاز نمود وقتي به سن 7 سالگي رسيد رهسپار دبستان شد و تحصيلات خود را در دوران ابتدائي با شوق و علاقه  و با جديت همراه با موفقيت به پايان رسانيد وي داراي برخوردي جدي با همكلاسهاي خود بود و هيچگاه كسي را از خود نمي رنجاند سپس او درس خود را در دوره راهنمائي در مدرسه   ادامه داد و با نمرات عالي فارغ التحصيل شد و در احكام و اعتقادات ديني پابرجا و مقيد بود داراي روحيه بالا و زائدالوصف  بوده و در همه كارهاي خير حضوري چشمگير داشت وقتي به سن نوجواني رسيد لحظه اي از عبادت الهي غافل   نمي شد و همواره بياد پروردگار متعال بود و در  بهبوحه انقلاب در اكثر راهپيماي ها فعالانه شركت مي جست و عاشقانه به اميد پيروزي انقلاب بود وقتي انقلاب پيروزي كامل رسيد و جنگ تحميلي آغاز گشت و نهادهاي انقلابي شكل گرفت شهيد ابراهيميان ايثارگرانه به عضويت بسيج در آمد و با رها كردن رشته درس و بحث به فراگيري آموزشهاي نظامي جهت عزيمت به جبهه پرداخت و عارفانه قدم به جبهه هاي نبرد گذاشت و بعد از چندين نوبت اعزام در آخر در عمليات والفجر مقدماتي شركت نمود و در  منطقه فكه درتاريخ 22/11/1361پيكر مطهرش مفقود گشت و ساليان متمادي پيكر آغشته به خونش در بيابانهاي جنوب ماند و در نهايت توسط گروه تفحص كشف و به زادگاهش اردكان منتقل و در گلزار شهدا به خاك سپرده شد .

 

وصيتنامه
شهيد جواد ابراهيميان فرزند:حسين
بسم الله الرحمن الرحيم
من طلبني وجدني و من وجدني عشقني و من عشقني عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلي ديه   ( حديث قدسي)
 كسي كه مرا طلب كند مرا يافت و كسي كه مرا يافت عاشق من شد و كسي كه عاشق من شد عاشقش مي شود و كسي كه عاشق او شدم اورا مي كشم و كسي كه او را كشتم پس بر من است ديه او و ديه او بهشت برين است . انسانها در طول تاريخ بر يك فطرت آفريده شده اند . فطرتو پاك خدائي  كه او را از ساير مخلوقات جدا كرده است و تنها انسان است كه موجودي فطري است ( فطره الله التي فطر الناس عليها ) فطرت خدايي كه انسانها برآن فطرت آفريده شده اند .
اما اين فطرت پاك خدا ممكن است دستخوش جريانات انحرافي شود و انسان را به اسفل السافلين برساند يا انسان را به اعلي عليين برساند . در صورتي كه به راه پاك خود ادامه دهد و اين انتخاب خودانسان است كه جهت حركتش را و هدف عالي يا پست خود را انتخاب كند پس انسانها در دو قطب متضاد قرا مي گيرند يا در صف صالحان يا در صف ددمنشان يا در صف انسانهائيكه به انسانيت رسيده اند يا در صف انسانهائيكه به حيوانيت رسيده اند و اين هر دو بستگي به خود انسان دارد كه به كدام راه برود. و در اين مسير پر خطر انسان احتياج به الگو دارد كه در هر جامعه اي اين الگوها وجود دارند كه ( كل اناس يدعوا بامامهم) در روز قيامت هر جمعيتي با امام خودش محشور مي شود و لذا در  اين برهه حساس تاريخ راه خود را انتخاب نمودم و الگويم را امام امت قرار دادم كه سر منشاء خيرات و بركات براي مستضعقين و به خصوص ملت ايران است و قدم در راهي گذاشتم كه عشق خدا در آن است و لذا مطابق حديث قدسي خدا مراكشته است و الان در نزد خدا هستم لذا ديگر عزاداري در
اين مورد جايز نيست . اميدوارم كه تو اي مادر عزيزم و اي پدر مهربانم لباس عزا به تن نكنيد و الان من راضي ام از راهي كه انتخاب كرده ام .راه من راهي است كه هر كس انتخاب كند راه كربلاي حسين را رفته است و بالاخره اين راه خميني كبير است كه تا كنون به ما عزت و شرف بخشيده است .انشاء الله ديگران  كه استطاعت دارند راه مرا ادامه دهند تا زمينه انقلاب جهاني حضرت مهدي(عج) فراهم آيد و دنيا پر از عدل و داد شود.
حال پس از مقدمه چند كلامي با پدر و مادر خود در ميان مي گذارم . پس از عرض سلام و طلب حلاليت ، از آنان مي خواهم كه پس از مرگم اين كارها را براي من انجام دهيد،. اول اينكه به مدت يك ماه برايم نماز و روزه بگيريد. البته وجه آن را از دارائي خودم برداشته شود. دوم اينكه از شما مي خواهم كه براي من رخت عزا بر تن نكنيد و برايم عزاداري نكنيد چون خداوند مي فرمايد: ( ان الله يحب مع الصابرين ) خداوند صبر كنندگان را دوست مي دارد. سوم اينكه مبلغ 1500 تومان از آقاي محمد غفوري طلبكارم كه از شما مي خواهم كه هر وقت آورد آن مبلغ را دريافت داريد و يك عدد دوربين او هم در ساك بنده است به او بدهيد . اگر دوربين در ساك نبود وجه دوربين را به او بدهيد . چهارم اينكه به مدت يك ماه هر شب جمعه شريني و شربت خيرات كنيد و(مابقي  باقيمانده ) را هر كار كه مي خواهي بكني . در خاتمه از تمام اقوام و دوستان حلاليت مي طلبم و از آنان مي خواهم كه اگر در مورد ايشان خطائي از من سر زده است مرا عفو بفرمائيد.

والسلام علي من تبع الهدي
تاريخ 17/6/1361 ،19 ذي القعده 1402 قمري