پیشگیری از پوکی استخوان با نسخه طب سنتی

از جمله مواردی که باعث تسریع تغذیه استخوان‌ها می‌شود ماساژ دادن است.
پیشگیری از پوکی استخوان با نسخه طب سنتی

تغذیه سالم و سبک صحیح زندگی نقش مهمی در استحکام توده های استخوانی و به خصوص مفاصل حرکتی دارند.در این مطلب قصد داریم بهترین راه های استحکام توده های استخوان و پیشگیری از معضل پوکی استخوان را بیان خواهیم کرد.

آنچه در ایجاد و استحکام استخوان‌ها اهمیت ویژه ای دازد؛ غذا رسانی به مفاصل است. از جمله مواردی که باعث تسریع تغذیه استخوان‌ها می‌شود ماساژ است. ماساژ دادن خون رسانی را تسریع می‌کند و باعث دفع فضولات بدن می‌شود. ضمن اینکه در روایات دینی ما نیز بر این امر تاکید بسیار داریم.بهترین روغن برای ماساژ؛ روغن شتر مرغ است. ماساژ با این روغن باعث گرم کردن مغز نخاع و مفاصل می‌شود.
اگر مفاصل خشک شده است از روغن بادام تلخ یا روغن بابونه استفاده کنید.

برای استحکام استخوان‌ها چه بخوریم:
مویز، انجیر و بادام ترکیباتی هستند که دارای ویتامین D بوده و چند برابر شیر کلسیم دارند.
انجیر تأثیر زیادی در استخوان بندی و استحکام استخوان‌ها دارد.

توصیه بعدی مصرف سنجد به شکل کامل آن لعنی پدر سنجد است. در روایات دینی داریم که پوست سنجد پوست را زیبا می‌کند. گوشت آن گوشت بدن را می‌رویاند و هسته آن استخوان را محکم می‌کند. مخلوط پودر سنجد با مقداری پودر دارچین و زنجبیل تأثیر فوق‌العاده ای دارد. خوب است بدانیم زنجبیل لطافت آور و مفید مفاصل است.
پودر سنجد را می‌توانیم در مخلوط شیر و عسل و شکر سرخ تیز ترکیب کرده و استفاده نماییم.

و توصیه آخر نوشیدن شیر به میزان کافی است. شیر هرچه طبیعی‌تر و بدون مواد افزودنی باشد نتیجه یهتری خواهد داشت. توجه داشته باشیم شیر حتماً باید با مصلحی همراه باشد و مصلح شیر؛ عسل و شکر سرخ است. شکر سرخ باعث استحکام مفاصل می‌شود. از چهار مغز هم در ترکیب شیر می‌توانیم استفاده کنیم.

این نکته را هم به خاطر داشته باشیم مصرف این مواد حتماً باید به دفعات زیاد باشد تا اثر سازنده داشته باشد.