آمار جالب و خواندنی از شهدا و وصیت نامه ها

ما مجموعا   220  هزارشهید  انقلاب و دفاع مقدس و حوادث و اتفاقات فتنه های داخلی داشته ایم

 

                   حدود  400 هزار نفر جانباز    و    42 هزار آزاده  داشته ایم ....

آمار جالب و خواندنی از شهدا و وصیت نامه ها

 

وقتی دنیا را نگاه می کنیم  و سرگذشت کشورهایی را می بینیم که زیر سلطه  امریکای جنایتکار و انگلیس خبیث و اسرائیل متجاوز و هم پیمانان شان هستند بیشتر قدر امام (ره) و شهدای عزیزمان را می دانیم و درک می کنیم که چه نعمت های بزرگی بودند و هستند وقتی به سرگذشت ایران قبل از انقلاب نگاه میکنیم  آن بردگی شاه و پدرش که اکثر منابع و انرژی و امکانات کشور را دو دستی به اجنبی ها و غارتگران تقدیم می کردند و هیچ ارزشی برای مردم کشورشان قائل نبودند و ایران در آن زمان هیچ عزت و سربلندی نداشت بیشتر قدر ولایت و شهدای عزیزمان را می دانیم و یادشان می کنیم وقتی می بینیم کشورهایی مانند بحرین و لیبی و مصر ویمن و.... که  با الگو گرفتن از انقلاب اسلامی ایران برخواستند و انقلاب کردند و می بینیم فقدان رهبری مانند امام خمینی در این کشورها وجود دارد که انقلابشان هنوز به ثمر نرسیده است بیشتر قدر امام راحل و فرزندانش که قبل از انقلاب گفته بودند : فرزندان من در گهواره اند.بعد از چند سال دیدیم این فرزندان در گهواره بزرگ شدند و انقلاب کردند و به جبهه ها رفتند و آن حماسه ی بزرگ را آفریدند تا امروز من و شما راحت باشیم و در یک کشوری امن زندگی کنیم و از ما می خواهند راه و هدفشان را ادامه دهیم

 

 

 ما مجموعا   220  هزارشهید  انقلاب و دفاع مقدس و حوادث و اتفاقات فتنه های داخلی داشته ایم

 

                   حدود  400 هزار نفر جانباز    و    42 هزار آزاده  داشته ایم

 

 

در میان اقشار مختلف مردم هم دانشجویان و دانشگاهیان 33 برابر میانگین جامعه به شهادت رسیدند  البته عدد مطلق دانش آموزان بسیار بیشتر است . بالاترین درصد شهدای ما  شهدای روحانیت هستند . روحانیت 12 برابر میانگین جامعه شهید شدند و 6 برابر میانگین جامعه شهید دادند یعنی خودشان به جبهه رفتند و از فرمانده لشگر تا پایین ترین رده های مسئولیت های  جنگ  انواع مسئولیت ها را داشتند آنها که شهید دادند یعنی فرزندشان به جبهه رفت و 6 برابر میانگین جامعه فرزندان روحانیت شهید شدند . در میان استان ها و شهرهای مختلف رده بندی شده است که اصفهان ، قم و سمنان در رتبه اول در شهادت هستند .

 

دریک تحقیق و پژوهش روی وصیت نامه های شهدا خالص ترین و ناب ترین کلمات در وصیت نامه آنان است. در موضوع انگیزه خاستگاه حرکت شهدا  می بینیم همه  شهدا بطور میانگین 4 بار در هر وصیت نامه الهام گیری از مکتب عاشورای کربلا  را مطرح کردند و در 100درصد وصیت نامه شهدا هدف و انگیزه آنها دفاع از اسلام و جمهوری اسلامی بیان شده است . حتی در یک وصیت نامه دفاع از تخت جمشید و ایران منهای اسلام مطرح نشده است همه چیز متمرکز روی اسلام است خاستگاه اسلام و هدف اسلام است .

 

عموم شهدا نزدیک به صد در صد شهدای ما آنان که از روی اختیار مسیر شهادت را انتخاب کردند از مسیر مسجد و نمازجماعت و نماز جمعه عبور کردند و شهدایی که توصیه به نماز کردند بعضا 4 بار در وصیت نامه خود تاکید بر حضور در نماز جمعه داشته اند.

دشمن بهتر از ما دریافته است که دو عامل موجب بقا و دوام نظام ما است یکی ولایت و دیگری شهادت .

 

اگر ولایت نبود امام نبود فرهنگ شهادت احیا نمی شد . تمرکز دشمن روی زدن خیمه اصلی نظام و انقلاب اسلامی بوده است اما ملت شهید پرور ایران در حمایت از خاستگاه اصلی انقلاب یعنی ولایت فقیه که تجسم دارد در وجود آیت الله خامنه ای ایستاده اند.

 

همین پایداری ایران اسلامی که باعث صدور انقلاب پایداری و بیداری ملت ها شده است و در روزهای دیگر و در آینده دور و نزدیک شاهد خواهیم بود که دنیای تحت جباریت ستمگران بود ان شاءالله گام به گام به طرف بیداری و آزادی و پیوند با اسلام ناب جلو خواهد رفت و زمینه برای ظهور منجی عالم حضرت مهدی (عج) فراهم خواهد شد.